The Battle for Middle Earth CLAN

Gondor

Hrdinové:

Gandalf

Kromě různých kouzelných útoků může Gandalf i bojovat zblízka a poskytuje okolním jednotkám prémii vůdcovství. Pomocí útoku Světlo Istari můžete rychle ničit budovy a nazgůly.


Faramir

Faramir, kapitán Gondoru, je hraničářem i rytířem a dokáže stejně dobře používat luk i meč.Boromir

Boromir, který je divoce hrdý na svůj lid, může zatroubit na Roh Gondoru a vzbudit tak u všech okolních nepřátel strach.Pipin

Tento odvážný hobit může použít svůj elfí plášť a stát se neviditelným, stojíli na místě.
Jednotky:

Voják

Gondorští vojáci jsou hlavním článkem celé gondorské armády. V obdelníkové formaci představují tvrdou bojovou sílu. Doukážou se spojit s gondorskými lučištníky a chránit je.


Lučištník

Gondorští lučištníci jsou jedni z nejlepších lučištníku ve středozemi. Ať už z vysokých hradeb či zpoza tvrdé hradby gondorských vojáků dokáží způsobit nepříteli těžké ztráty.


Rytíř

Tito šampioni Gondoru používají nejlepší zbraně vyrobené gondorskými kováři. Ať už pod kopyty svých silných koní či ostřím jejich mečů drtí své nepřátele.


Strážce pevnosti

Strážci pevnosti brání gondorské pevnosti z výšky hradeb. Ve formaci vzájemně zaklesnou štíty a vytvoří tak neproniknutelnou barikádu.

( Strážce pevnosti lze vycvičit jen ve veteránských kasárnách. )

Hraničář

Tito muži lesa se stávají v oblastech porostlých stromy neviditelní a mohou přepadnout nepřítele ve formaci

( Hraničáře lze vycvičit jen ve veteránské střelnici. )

Katapult

Katapult na hradbách pevnosti ovládají dva muži. Katapult dokáže vrhat velké kamenné nebo ohnivé sřely na velké vzdálenosti.


Budovy:

Kasárna

V kasárnách je cvičena gondorská pěchota. Máte-li dostatek zdrojů, můžete zde vytvářet množství vojáků a strážců pevnosi.Střelnice

Ve střelnici jsou cvičeni schopní lučištníci a je možné zde vyvinout ohnivé šípy.Stáje

Ze stájí pocházejí odhodlaní gondorští jezdci. Mohou zde také získat štíty pro lepší obranu.Kovárna
V rozžhavených kovářských výhních jsou vyráběny užitečné železné předměty. V kovárně lze dále cvičit praporečníky a vyvinout kované čepele a brněni pro vojáky.
Socha hrdiny

Socha hrdiny nabízí jednotkám poblíž rychlejší získání prémie vůdcovství.


Bitevní věž

Gondorská bitevní věž je pevná jako hora, odolá přímému útoku nazgůla a poskytuje výhodné postavení k opětování střelby. Bitevní věž automaticky vystřeluje šípy na blízké nepřátele.


Citadela

Ústřední stavba gondorské základny. V citadele je možné oživit padlé hrdiny a získat prémii vůdcovství.Farma

Na gondorské farmě jsou pěstovány plodiny Z gondorské farmy pocházejí plodiny, které jsou přeměněny na zdroje umožňující vytvářet vojáky a stevět obranná postavení.


Tržiště

Tržiště zlepšuje hospodářství Gondoru. S vylepšením Bohatá sklizeň farmy produkují rychleji. Železná ruda zvyšuje produktivitu kováren.Kamenická dílna

Zkušení kameníci v této dílně mohou posílit brány a zlepšit opevnění hradeb a věží.Dílna

Dílna vyrábí gondorské katapulty, které mohou vrhat kameny proti blížícím se vojskům.