The Battle for Middle Earth CLAN

Rohan

Rohan
Budovy:

Rohanská farma

Cena: 350

Tato základní budova poskytuje suroviny pro rozvoj vašeho města a armády. Navíc je v ní možno cvičit sedláky.


Budova také poskytuje potravinový bonus“:

2 vybudované farmy -10% z ceny jezdectva

3 vybudované farmy -15%

4 vybudované farmy -20%

5 vybudovaných farem -25%

6 vybudovaných farem -30%

 

Studna

Cena: 200

Rohanská studna automaticky obnovuje a léčí jednotky v jejím dosahu.

Poskytuje vodní bonus“: 2 vybudované studny -20% z ceny pěchoty(sedláků i lukostřelců)

3 vybudované studny -30%

 

Socha hrdiny

Cena: 150

Jednotky při boji v okolí sochy získají vůdcovský bonus: +200% bonus na získávání zkušeností a o 50% vyšší brnění (armor).

Poskytuje hrdinský bonus“: 2 vybudované sochy -10% z ceny hrdinů

3 vybudované sochy -20%

4 vybudované sochy -30%

 

Střelnice

Cena: 300

Zde lze vycvičit lučištníky a elfí bojovníky, které je stejně jako zápalné šípy (fire arrows + 15% poškození, cena 1200) možno vyrobit až od druhé úrovně střelnice.


 Stáje

Cena: 600

Ve stájích se trénují jedny z nejlepší jezdeckých jednotek, rohanští jezdci a lukostřelci na koních. Jezdcům je zde možno zakoupit od druhé úrovně budovy vylepšení štítů (horse shields +80% brnění).


Zbrojnice

Cena: 1500

Poskytuje vylepšení pro armádu:

1. vlajkonoš: cena 600, lze jím vylepšit jen jednotku na první úrovni

2. kalené čepele: cena 800, přidá jednotce 50% poškození

3. těžká brnění: cena 1000, přidá jednotce 60% armoru


Citadela

Cena: 5000

Citadela je středem každého opevněného rohanského města. Slouží pro výcvik hrdinů.


Věž

Cena: 800

Silná obraná budova, slouží k zastavení nebo oslabení nepřítele pří obléhání.

Vlajka

Cena: 800

Přidává vojákům v okolí 50% brnění a 125% uděleného poškození.


Tajný vchod

Cena: 300

Slouží jako druhý východ z města, nepřátelští vojáci jím nemohou projít.

Tyto budovy: věž, vlajka a tajný vchod je možno postavit jen na hradbě!!

Entí sněm

Cena: 5000

Posvátné místo na kterém rozvážní entové rozhodují o svém zapojení do bojů o středozem.Hrdinové:


 Theodén

Cena: 1200

Král rohanský a stejně jako jeho lid skvělý jezdec, jeho přítomnost mezi jednotkami vyvolává vůdcovský bonus (+150% poškození a 50% Amor), dále také může odměnit jednotky za oddanost králi“ čímž jim zvýší úroveň. Hlavní výhodou je však kouzlo slavný trysk, při němž si jednotky z boje odnesou jen 10% poškození, toto kouzlo mění Theodéna a jeho rohiny v nezastavitelnou jednotku.


Eomer

Cena: 1200

Velitel rohinů, který stejně jako jeho král dokáže nasednout na koně, svou přítomností přidává jezdeckým jednotkám vůdcovský bonus (+100% poškození) a suroviny za každou zabitou nepřátelskou jednotku. Mocným kopím dokáže udělit velké poškození hrdinům a monstrům.

 

Eowyn

Cena: 1200

Rohanská štítonoška která ovládá jízdu na koni. Může splynout s ostatními rohiny a použít štít který ji poskytuje větší obranu. Také může použít hod kopím.

 

Gimli

Cena: 2500

Tento tvrdohlavý trpaslík je skvělým bojovníkem na blízku a obratný v hodu sekyrou a i když se nezdá dokáže vyskočit do vzduchu a při dopadu rozrazit nepřátelskou linii. Kouzlo slayer (zabiják) v něm vyvolá hněv, který vybuší kde jinde než do bezmocného nepřítele, jehož vojáky kosí po třech.

Legolas

Cena: 3000

Elfí princ jehož zbraní je jak jinak luk, avšak umí použít i dýky pro boj tváří tvář. Proti monstrům využije své dvojité šípy a proti hordám nepřátel šípovou smršť. Díky svým schopnostem je dobrým učitelem pro své jednotky, kterým takto může přidat zkušenosti.

Aragorn

Cena: 3000

Dědic gondorského trůnu, mistr meče a vůdce svého lidu. Díky svému meči Andurilu který byl znovu skut, může Aragorn povolat malou skupinu nezastavitelných nemrtvých valečníků, která během chvíle změní průběh boje na stranu dobra. Díky přírodní magii dokáže léčit.


Smíšek

Cena: 100

Malý avšak odvážný hobit zasypává své nepřátele sprškou přesně mířených kamenů nebo díky neviditelnému plášti zmizí a vyčkává na svou příležitost.

Jednotky:


 Sedláci

Cena: 100

Velitelské body: 10

Jejich jediným plusem je možnost opravovat budovy, věže, brány a hradby. Účinnost v boji je u sedláků zoufale malá, proto je do boje nepouštějte bez použití kouzla draft“ které je ozbrojí meči a štíty, ale i tak od nich nečekejte nic velkého. Hodí se hlavně na obranu lukostřelců. Lze je vycvičit ve farmách.

 

Rohanští lukostřelci

Cena: 300

Velitelské body: 15

Vhodní k obraně města z hradeb, oslabí nepřítele kterého následně dorazí rohini a rohanští hrdinové. Lze jim vylepšit ohnivé šípy Fire arrows“ . Naprosto nevhodní k boji na blízko!


 Elfí bojovníci

Cena: 700

Velitelské body: 20

Elitní lukostřelecké jednotky s velkým dostřelem. Narozdíl od jiných lukostřeleckých jednotek mohou elfové tasit meče a díky umění jakým s nimi zacházejí, jsou při své obraně soběstační. Po vylepšení ohnivých šípů Fire arrows“ jsou vhodní k ničení nepřátelských monster a nazgůlů. Lze je vycvičit stejně jako lukostřelce na střelnici.

 

Rohanští jezdci

Cena: 600

Velitelské body: 20

Hlavní útočná síla rohanu která drtí pod svými kopyty nepřátelskou pěchotu, jediným učíným protivníkem jsou jí kopiníci. Pokud se do čela rohinů postaví hrdinové Theoden a Eomer, získájí vojáci vůdcovské bonusy, které dělají z rohinů středověké buldozery“ a nejlepší jezdeckou jednotku ve hře!

 Lukostřelci na koni

Cena: 1000

Velitelské body: 20

Kombinace jezdectva a lukostřelce. Stejně jako jezdectvo dokážou převálcovat“ nepřátelskou pěchotu, ale více se hodí na ničení nepřátelských linií kopiníků. Vylepšením fire arrows“ se zvýší jejich účinnost. Lze je vycvičit spolu s rohiny ve stájích.


 Enti

Cena: 1500

Velitelské body: 15

Jednotka která je silná snad proti všemu kromě ohně. Oheň je jediná věc která enty zastaví proto je držte dále od lukostřelců s ohnivými šípy. Díky možnosti vrhat kameny, enti nahrazují rohanu chybějící obléhací zbraně. Lze je vycvičit v entím sněmu.