The Battle for Middle Earth CLAN

Hrdinové (Dobro)

Hrdinové Rohanu

Théoden

Théoden byl jediným synem krále Thengela a Morwen z Lossarnachu (kraji v Gondoru). Théoden měl 4 sestry, on sám byl ze sourozenců druhý nejstarší. Nejbližší mu ale byla jeho nejmladší sestra, Théodwyn.

Théoden se narodil roku 2948 Třetího věku v Gondoru, kde žila jeho rodina do té doby, než se stal Thengel králem Rohanu. Théodena učili mluvit sindarsky a jazykem Západních zemí, jazyk Rohirů se naučil až později.

Králem se stal po smrti svého otce roku 2980 Třetího věku. V té době žil v Edorasu se svou sestrou Théodwyn. Théoden se oženil s Elfhildou, ta ale zemřela při porodu jediného jejich potomka, syna Théodreda. Poté zemřela i Théodwyn a její manžel Éomund a Théoden adoptoval jejich děti, Éomera a Éowyn.

Théoden byl velmi silný, rozhodný a velmi charismatický král a vybudoval si velký respekt u poddaných. A stejně jako většina mužů z Jízdmarky byl i on velmi dobrým jezdcem na koni. Po smrti Éomunda,manžela jeho sestry se stal Théoden Prvním maršálem Marky a velel tak vojskům Edorasu (Théodred a Éomer byli poté Druhým a Třetím maršálem). Théodenův meč se jmenoval Herugrim.

Eomer

Éomér z rodu Éorlova byl synem Théodwyn, sestry krále Théodena a Éomunda, maršála Rohanu. Měl sestru Éowyn. Po smrti rodičů je adoptoval jeho strýc Théoden. Byl třetím maršálem Marky a mocný vůdce lidí.

U Fangornu jeho éored (vojenský oddíl) zničil oddíl Uruk-hai, který držel v zajetí Smíška a Pipina, a pravděpodobně zabránil jejich znovuzajetí při útěku. Nikdo z jeho lidí si jich ale nevšiml. Poté potkal Aragorna, Gimliho a Legolase a teprve od nich se o hobitech dozvěděl.

Po návratu do Edorasu byl Grímou Červivcem uvězněn. Po Gandalfově osvobození krále ze Sarumanovy moci byl propuštěn. Zúčastnil se bitvy u Hlásky a poté jel do Železného pasuSarumanovi. proti

V bitvě na Pelenorských polích bojoval proti Mordoru a po smrti Théodena se stal králem Rohanu.

Zúčastnil se také bitvy u Morannonu.

Eowyn

Dlouho žila v Meduseldu a zasvětila své mládí péči o krále Théodena. Stále víc se jí do mysli zažírala jedovatá slova Grímy Červivce, který ji sváděl ke zrazení rodu. Toužila po volnosti, po rovnosti s muži a po hrdinských činech. Už od mala ji učili zacházet s mečem a jezdit na koni a v tomto ohledu se vyrovná i svému bratrovi Éomérovi. Ovšem vždy, když byla šance k boji, ji poslali s lidmi do bezpečí, aby se o ně postarala. Vše se změnilo po bitvě u Helmova Žlebu. Odjela s vojskem Rohirů v mužském převlečení do Gondoru k Minas Tirith.
Žádné komentáře